Povaha koček plemene Ragdoll

image001

Ragdoll (v překladu hadrová panenka) – největším charakteristickým rysem tohoto plemene je, že když ragdollíka chytnete a zvednete, automaticky uvolní své tělo, které tzv. zhadrovatí. Odtud vznikl i název plemene „rag-doll“.

Ragdoll je klidná, milá, tichá, trpělivá, inteligentní a elegantní kočka. Je velice tolerantní k ostatním domácím mazlíčkům i k dětem. Miluje společnost a velice špatně snáší samotu. Proto je dobré, aby měl v domácnosti jiného zvířecího kamaráda, pokud bývá často sám doma. Samotou či nezájmem svého pána může velmi trpět. Přesto, že bývá fixován na jednoho člověka, je hodný a něžný ke všem členům rodiny. Bývá také často důvěřivý i k cizím lidem a proto se toto plemeno využívá při felinoterapii.

V případě ohrožení ragdolli jen neradi útočí, a proto se raději stáhnou, než aby použili zoubky nebo drápky. Je známé, že ragdolli mívají i vysokou odolnost proti strestu.

Jako všechny ostatní kočičky velmi milují hlazení a mazlení.

Ragdolli jsou taktéž velmi hraví, rádi aportují různé předměty a svého pána pronásledují na každém kroku. Někdy jsou proto označováni, jako pejsci v kočičím převleku.